Lednice monoklimatická Brandt krysto v nerezu

Jirka | 31.12.2015

Mám monoklimatickou lednice bez mražáku a stalo se mi následující.
Asi po třech letech jsem ráno přišel k ledničce a lednička blikala a pípala. Otevřu ledničku a ve vnitřku nesvítila. Takže klasická anabaze kontrola ledničky a chladícího zařízení. Na přímo bez elektroniky bylo vše funkční. Pozval jsem opraváře přímo servisák Brandtu a on po kontrole tvrdil, že je v háji elektronika, ale náhradní díl už se navyrábí. Tak jsem po domluvě elektroniku zaslal přímo do fa. Brandt a oni mi ji poslali zase zpátky. že je ok. Servisák následně tvrdil, že je špatné teplotní čidlo a že za cca 800Kč objedná nové, ale že se kvůli tomu bude muset rozkuchat lednička aby se mohly natáhnout nové dráty. No v práci to děláme tak, že elektrikář zkontroluje( cynkne) dráty jestli nejsou zlomené nebo jinak porušené a vymění pouze samotné čidlo.Tak jsem mu to řekl a on na to, že tak teda jo. Ale, že čidlo dojde poštou po víkendu až v půlce týdne. Tak jsem byl naštvaný, protože jsem měl rozbitou ledničku. Druhou jsem měl naštěstí půjčenou od kamaráda. Servisák mi samozřejmě i nabízel, že mě staré ledničky zbaví a už byla vybraná i nová lednička. Co čert nechtěl našel jsem doma na půdě starou ledničkouvou žárovku. Kdysi jsem si ji schoval do foroty. Vyměnil jsem žárovku v ledničce a ta přestala házet chybu a začala normálně chladit, jako by se nechumelilo. To se na staré kalexce co jsme měli doma jako děti nikdy nestalo, že by nechladila, když by byla shořená žárovka. Tak jsem volal v pondělí technikovi a ten tvrdil, že neví jak je zapojená elektrika v lednici pro kterou dělá autorizovaný i pozáruční servis. Lednice od té doby funguje úplně normálně další 3 roky, jen mám doma pro jistotu koupenou žárovku navíc, když ta původní vyhoří. Někomu by se asi líbila nerez lednička za dara. Byl jsem pěkně naštvaný, ale zároveň jsem byl na sebe pyšný, že jsem ze sebou nenechal vyj..at. To jsou ty kurvítka. Žárovka je v lednici Brandt zapojená tak, že je součástí elekrického obvodu a pokud vyhoří žárovka tak lednice hlasí chybu a nechladí. Docela by mě zajímalo kolik ledniček nechali lidé opravovat i když vůbec nebyly pokažené. Nová žárovka stojí 25Kč.

Přidat nový příspěvek


Váš dodavatel značkových spotřebičů