Pračky BRANDT

Pračky Brandt také nezklamaly. Znáte to. Prádla je hodně, nevejde se všechno do jedné pračky, a tak se celý den stráví praním prádla a jeho následným žehlením. U špičkových praček BRANDT se tohoto už nemusíte obávat. Nejenže mají náplň o kapacitě 8 kg, velký otvor bubnu a inovativní program, ale obsahují i program předžehlení, který zamezuje polámání a pomačkání vláken.

To, že design je opět skvělý, už ani nemusím zmiňovat. Dvířka jsou modře zbarveny a co se mi také líbí, je elektrické otvírání dvířek. Ty se otevřou po pouhém stisknutí tlačítka. Za zmínku stojí také program OptiA45, díky kterému se urychlí Vaše praní a to v AA třídě a program Extra máchání, který je vhodný používat, pokud máte přecitlivělou pokožku nebo pro praní dětského oblečení.

 

Jak správně vybírat pračku?

Moderní pračky mohou dobře prát a mají velmi malou spotřebu vody i elektrické energie. Je však třeba, aby se spotřebitel v jejich rozsáhlé nabídce dokázal vyznat. Výrobci přicházejí nejen se šetrnějšími a účinnějšími technologiemi, ale i se spoustou nových funkcí, kterými se snaží spotřebitelům co nejvíce ulehčit práci. Ne každá nová funkce je ovšem ve skutečnosti užitečná.

Jak velkou pračku?

Před nákupem pračky jedůležité zvážit umístění pračky a vaše prostorové možnosti. Vrchem plněné pračky zabírají obecně méně místa a jsou na šířku celkově menší (40 až 45 cm). Pračky plněné předem jsou se svými 60 cm na šířku určené k umístění do větších koupelen, kuchyní (pod linku) nebo do samostatných prádelen. Oblíbené jsou tzv. slim modely – předem plněné pračky s menší hloubkou, zpravidla 40 – 50 cm (standardní pračky mají hloubku přes 60 cm).

Klíčové pro vaše rozhodnutí je množství prádla, které budete prát. Pro jednoho člověka bohatě stačí některý z modelů s nižší kapacitou, naopak pračka o kapacitě 6 kg je vhodná spíše pro početnější rodiny. Přístroje s kapacitou až 8 kg figurují i v nabídce značky BRANDT a jsou stále více nabízeny. Často mají větší rozměry než standardní pračky. Valná většina spotřebitelů ovšem téměř nikdy nenaplní svou pračku na maximální kapacitu.

Pračky jsou sice „inteligentní“ a umí přizpůsobit spotřebu množství prádla, ale mít doma pračku, která má zbytečně velkou kapacitu je plýtváním. Z energetického štítku, který je na každé pračce, vyčtete orientační údaje o některých vlastnostech: spotřeba energie, účinnost praní a účinnost odstředění. Tyto údaje berte jen jako orientační. Údaje o účinnosti praní a spotřebě elektrické energie jsou pořízené při dlouhém programu pro praní bavlny při teplotě 60̊ C. Při použití jiných programů a teplot mohou být hodnoty spotřeby zcela odlišné.

Spotřebitelé se často rozhodují podle počtu otáček odstřeďování a výrobci rádi lákají zákazníky na vysoké otáčky. Modely s vyšším počtem otáček stojí více, jsou ale výhodné především pro ty, kdo mají sušičku prádla. Pro sušení prádla na šňůře nebo na sušáku není vyšší počet otáček tak důležitý. Čím lépe je prádlo odstředěné, tím rychleji se usuší. Rozdíl dvou set otáček odstřeďování má ovšem na míru odstředění prádla vliv jen z asi dvou procent, model, který má o dvě stě otáček více, bývá ovšem dražší až o několik tisíc.

 

Na co se při výběru pračky zaměřit

V první řadě si u Vašeho oficiálního prodejce ověřte jednoduchost a srozumitelnost ovládání pračky. Dveře by se měly otevírat bez jakýchkoliv potíží a v případě praček plněných předem o 180°, aby se usnadnilo vkládání a vyjímání prádla. Jednotlivá tlačítka by měla být snadno dostupná a jasně označená, abyste se při každém praní nemuseli dívat do manuálu. Některé pračky jsou vybavené osvětlením bubnu, abyste mohli sledovat průběh celého praní. Stále více modelů disponuje i displejem, který vám ukazuje zbývající čas nebo vám pomáhá při výběru programu.

Obáváte-li se poruch, řiďte se jednoduchým pravidlem: Kupujte pouze značkové výrobky a vyvarujte se mnohdy levným nabídkám, za nízkou cenou se téměř vždy něco skrývá. Když nebudete pračku přeplňovat prádlem, ušetříte motor. Když budete prát při nižších teplotách (40 °C místo 90 °C), nejenže snížíte spotřebu energie, ale snížíte míru usazování vodního kamene. Vyberte si takového výrobce, který vám spolu s pračkou nabídne kvalitní záruční a pozáruční servis a bude nabízet rychlé vyřízení oprav.

PROČ PRAČKU BRANDT?

 1 / Pro úspornost:

Spojením systému recirkulace vody ECO CONTROL s váhovou automatikou zajišťují vrchem plněné
pračky Brandt nejvyšší účinnost a skutečnou úsporu energie. A+ pro úsporu energie, A pro
účinnost praní a A pro účinnost odstřeďování. Využijte nejvýkonnější pračku na trhu s nejnižší spotřebou
energie a nepřekonatelnými výsledky praní.
 2 / Pro chytré funkce:
Chytrá funkce MEMO ACTIV zaznamená vaše nejčastější prací návyky. Ihned po spuštění pračka
automaticky navrhne nejčastěji používaný program.
 3 / Pro úsporu času:
Exkluzivní program OptiA39minut zajišťuje optimální účinnost praní běžné náplně prádla na
40 °C během 39 minut (oproti běžné průměrné délce praní 1h. 30 min. až 2 hodiny) při zachování
energetické úspory a účinnosti praní v A třídě. 45minutový program OptiA45minut pro výkonné
praní běžné náplně smíšeného prádla na 40 °C při zachování energetické úspory a účinnosti praní
v A třídě.
 4 / Pro každodenní komfort:
Krátký program Flash 10´ navrátí vaším košilím a halenkám svěžest a čistotu během pouhých 10
minut. S programem Sport můžete účinně prát sportovní a rekreační oblečení z Elastanu, Lycry
a podobných látek, aniž byste snížili jejich elastičnost. Program přizpůsobuje teplotu a způsob
pohybu bubnu při praní a rychlosti odstřeďování.
 5 / Pro péči o vaše prádlo:
Program pro jemné prádlo, určené k ručnímu praní, byl navržen pro péči o nejjemnější prádlo
(satén, hedvábí, příze). Mírným kolébáním prací lázně, při nízké teplotě napodobuje ruční praní a
chrání tak jemné látky. S funkcí Easy Ironing je po vyjmutí z pračky předžehleno. Easy Ironing
optimalizuje podmínky praní a odstřeďování a zamezuje zmačkání a polámání vláken.

 

Pračky BRANDT zakoupíte pouze u autorizovaných prodejců - OSCOM.CZ

 

 


Váš dodavatel značkových spotřebičů